| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de liceele cu profil tehnologic...Sunt bune de ceva? Ma intereseaza sa ma transfer deoarece bacul este mult mult mai usor...Sunt recunoscute in afara etc? Sunt recuoscut in afara gen in tarile nordice suedia-norvegia si in europa gen Anglia Spania etc?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca este bacalaureat este recunoscut la noi.Dar mi-e greu sa cred ca daca e liceu tehnologic e mai usor de luat bacalaureatul.Ai vazut ca sunt unele licee la care sunt doar cativa elevi care au luat examenul. Si la un liceu slab predarea materiei si pregatirea pentru acest examen se face in ritmul tuturor elevilor.Adica "slab".

| JuSt222 a răspuns (pentru ElenaSA):

Deci sa inteleg ca este recunoscu sau nu?

| ElenaSA a răspuns:

Bacalaureatul la noi este de acelasi nivel; daca este recunoscut bacalaureat din Romania in general, atunci este recunoscut si cel tehnologic.