| anonim_4396 a întrebat:

Voi trece in clasa a 12-a si am nevoie de sfatul vostru, am o mare problema, nu stiu ce facultate sa urmez, adica nu prea stiu multe facultati. Sunt profil filologie dar nu prea ma omor dupa nimic de pe-acolo, (o sa zica unii uite altul care a trecut prin scoala ca Voda prin loboda, nu e chiar asa, am invatat la fiecare obiect cat am putut de bine, in fine...) nu prea am fost atras de filologie, dar datorita faptului ca in generala la mate, am luat nota mica la teza aia unica, m-am orientat spre filologie. Imi place mecanica electronica, dar am auzit ca acolo sunt niste matematici :D de fizica nu mai zic, Muzica imi place foarte mult, am invatat chitara singur foarte repede (se poate arunca aici o privire http://www.youtube.com/watch?v=UYAVWgOAwcw&feature=watch _response) dar ai mei tot imi zic > chiar nu stiu ce sa fac, pe ce cale sa o iau. astept parerile voastre. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Al3xandru87 a răspuns:

MAi ai timp 1 an sa te gandesti happy cu facultatea sincer nu m-ai faci cine stie ce, mai degraba un curs sau o specializare si chiar daca nu e ok sa trimiti valorile si romanii in strainatate do it, ai 17 18 ani, strangi un ban vi in Romania sau ramai acolo si iti deschizi o afacere, chiar micuta dar nu lucrezi la program sau stresat dupa sefi

2 răspunsuri:
| SingleFlavor a răspuns:

@V1ad : Cred ca ala cu pasaricile e scopul tau in viata! O abordare mai tampita a problemei nu se putea. Asa e romanul de azi!

| V1ad a răspuns:

Pai mergi la conservator.O alta alegere...peisagistica de la agronomie(matematica banala, desenezi mai ceva ca la gradinita si tona de pasarici pe care sa le dai pe spate cu chitararolling on the floor)