| GorillaLord a întrebat:

Vreau sa dau la scoala de politie de la Campina dar am cateva intrebari.
1. Din cate am vazut pe internet studiile dureaza 1 an dar un prieten care vrea si el sa dea acolo mi-a spus ca dureaza 2 ani si nu stiu pe cine sa cred.
2. Tot prietenul asta a meu mi-a mai spus ca odata ce esti acolo nu ai voie sa iesi in oras, doar cu "portia" si cu un motiv doar in weekend nu si nu ai voie nici sa mergi acasa daca nu ai un motiv, oare e adevarat?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Iti raspund doar la pct.2. Da, la scoala de agenti de politie este regim militar: nu poti parasi cazarma fara aprobare (bilet de voie, ordin de serviciu), garnizoana (localitatea) idem, chiar daca esti invoit in oras (localitate).
Invoirie se dau doar in weekend, iar permisiile doar daca ai probleme acasa.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Punctul 2 este adevarat. Regim militar. Ce credeai ca pleci acasa cand vrei tu? Scularea la ora fixa, program de invatat, de antrenamente etc.