| nastasevioleta a întrebat:

Vreau sa devin politista.Ce trebuie sa fac dupa liceu? Am auzit ceva de Academia de Politie.mersibig grin

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa faci Academia de Politie, daca vrei sa fii ofiter sau o scoala de agenti de politie. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra1993 a răspuns:

Trebuie sa urmezi Academia de Politie, dar in acelasi timp trebuie sa indeplinesti niste calitati fizice: inaltime(nu stiu sigur daca mai exista limita de inaltime), sa nu ai semne particulare(alunite mari, tatuaje, cicatrice etc), si sa ai aptitudini sportive. Se intra pe baza de examen la limba Romana! Succes!

| YahooMail a răspuns:

Da. Asa este.

| adikiller1 a răspuns:

Da,Academia de Politie. Uite aici niste informatii despre academie si scoala de agenti. http://www.politiaharghita.ro/......liist.html

| SiLvErYo a răspuns:

Da,te duci si te inscrii la Academia de Politie, inca ceva daca cineva din neamul tau a facut inchisoare nu te poti face politista niciodata chiar daca tipu/tipa care a fost la inchisoare a murit.Numai bine!

| nastasevioleta explică (pentru SiLvErYo):

Am pe cineva in neamul meu care a facut inchisoare, un fiu al unei matusi a lu' mama.E tare aiurea chestia asta.Adica,ce treaba am eu cu omul ala?