| Diana3603 a întrebat:

happy. Deci, sunt in clasa a 8 - a. la anul' voi fi la liceu. dupa, vreau sa fac o facultate, ca dupa aceea sa am posibilitatea sa devin politista. happy acum vine intrebarea : trebuie sa fac un liceu anume pentru asta? sau pot face orice liceu, iar dupa clasa a 12 - a sa dau la Academia De Politie?

Răspuns Câştigător
| JojoMuc a răspuns:

Trebuia sa te duci la Academia de Politie si niste antrenamente pe durata de 2-3 ani ( judo, karate, arte martiale, etc )

2 răspunsuri:
| daniel05r a răspuns:

Iti recomand un liceu sportiv. Ajuta. Bafta!happy

| denisablondina99 a răspuns:

Pai si soramea vrea sa mearga la academie si o facut liceul Anghel Saligny si poate. Da ea face si karate si ii campioana nationala=>trebuie sa ai conditie fizica.
Inca ceva, in urmatorii 5 ani nu se fpot inscrie fetele la Acadamie...cel putin asta am auzit la stiri