| BrokenAngels a întrebat:

Vreau sa devin profesor de matematica, dar sunt la un liceu cu profil umanist. Am sanse sa fac acest lucru dupa terminarea liceului si promovarea bacalaureatului la istorie, limba romana si filosofie?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O să mori de foame la facultate - asta dacă cumva intri fără examen

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să absolvi o facultate de matematică. Ca să oi absolvi, este necesar să intri în ea. Nimeni nu te Înterabă din ce ai dat bacul dar va trebui să știi matematică la nivelul de admitere acolo.
Astfel, nu ai șanse.

| Frank51 a răspuns:

La admitere ti se cere media la matematica, medie inexistenta in cazul tau, deci se va face medie cu 0(zero), daca ai spre exemplu nota 9 la bac, 9 la concurs, si 0(zero) la matematica media ta finala va fi 6, ceea ce nu este suficient nici la taxa.

| LPCTSTR a răspuns:

Este irelevant la ce ai dat la bac, conteaza media si, daca e, media obligatorie profilului (din bac) pentru criteriu de departajare, pe langa, daca se da, concursul elevilor de liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti deja bun la mate, posibil. Daca nu, 0 sanse