| Cristina_Toldea_2003 a întrebat:

Vreau sa devin psihoterapeut. Spre ce liceu ar trebui sa dau?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Dacă alegi profil teoretic, indiferent de cel pe care l-ai alege, tot o să faci psihologie, dar într-adevăr, la uman faci mai multă, în special la științe sociale. Și la filologie faci la fel de multe ore de psihologie, doar că la științe sociale dai și teză, deci bănuiesc că materia e ceva mai stufoasă, însă dacă ție îți place, asta nu reprezintă o problemă.
De la uman poți opta pentru psihologie ca probă la alegere pentru bac.

1 răspuns:
| Karol1877 a răspuns:

Spre un profil uman unde se face psihologia.