| BlueButterfly13 a întrebat:

Daca vreau sa devin medic ce profil ar trebui sa aleg la liceu? Uman sau real?

Răspuns Câştigător
| Amorezatul a răspuns:

Nu are absolut nicio relevanta liceul cu facultatea cad este vorba despre meseria de medic! La facultatea de medicina se da la examen din biochimie sau anatomie de regula! Se face media dintre examen si media liceului! Poti sa dai la orice liceu vrei, este irelevant pentru meseria de medic si importanta nula pe care o are liceul in alegerea carierii!
Daca le ai cu teoreticele: intra la uman, daca iti plac lucrurile abstracte alege real, daca esti o persoana practica alege profilul tehnic! Conteaza media cu care termini liceul! Succes!

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Daca iti place mai mult matematica, informatica alege real
Daca iti place mai mult sa scrii eseuri, compuneri alege uman.
Conteaza ce faci dupa aia, ca sa devii medic. Ambele o sa te ajute...

Răspuns utilizator avertizat
| ღClauuღ a răspuns:

Uman

| Luissa123 a răspuns:

Eu cred ca real