| MădălinaDinu a întrebat:

Vreau sa devin stewardesa, in special pentru zborurile Romania - Italia.
Am trait in Italia 10 ani, am avantaje?
Si ce salariul voi avea?

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Buna! Pentru inceput vreau sa iti spun ca nu tu vei alege ruta pe care sa mergi, firma la care vei lucra te va repartiza. Si da, poate fi si asta un avantaj dar tot trebuie sa stii engleza. Salariul de inceput este intre 2.500 - 3.000 de lei

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Mai intai trebuie sa fii recrutata, sa iei examenul, sa termini cursul, dupa aceea, ar trebui sa iti faci alte probleme.salariul poate ajunge si la 2500 euro in functie de compania la care vei fi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Singurul avantaj e daca vrei sa te angajezi la o companie italiana. In rest oricum trebuie sa faci cursuri si sa stii foarte bine limba engleza