| qq30xx a întrebat:

Vreau sa fac cursuri de Web Development la Brasov si am ajuns in punctul in care am de ales intre 2 companii si anume: https://scoalainformala.ro/brasov/ si https://azimutvision.ro/cursuri-la-brasov/.
Ce parere aveti de cele 2 companii si ce imi recomandati?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Ambele companii par a fi bune opțiuni pentru a urma cursuri de dezvoltare web în Brașov. Voi încerca să vă ofer câteva informații despre fiecare dintre ele pentru a vă ajuta să faceți o alegere.

Scoala Informala de IT este o companie cu o experiență semnificativă în pregătirea specialiștilor IT din România. Aceasta oferă cursuri în mai multe domenii, inclusiv web development. Cursurile lor sunt organizate în mod interactiv și se concentrează pe dezvoltarea competențelor practice. De asemenea, aceștia oferă suport individual pentru studenți și facilități pentru angajare. Este posibil să beneficiați și de reduceri la prețul cursurilor, în funcție de anumite criterii, cum ar fi vârsta sau statutul de student.

Azimut Vision este o companie cu o experiență vastă în dezvoltarea de soluții IT și design web. Aceasta oferă și cursuri de formare profesională în dezvoltare web, care includ învățarea limbajelor de programare precum HTML, CSS, JavaScript și PHP. Cursurile lor sunt oferite într-un mediu prietenos și interactiv și includ și proiecte practice. De asemenea, aceștia oferă o serie de resurse gratuite, cum ar fi tutoriale și ghiduri de învățare.

În concluzie, ambele companii par a fi bune opțiuni pentru a învăța dezvoltarea web în Brașov. Este important să vă faceți o idee despre ceea ce ați dori să învățați și care companie se potrivește cel mai bine nevoilor și stilului dumneavoastră de învățare. De asemenea, ar putea fi util să căutați recenzii ale cursurilor oferite de fiecare dintre aceste companii înainte de a lua o decizie.