| NoOne18 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de kinetoterapie,si ma gandeam sa fac in acelasi timp facultatea de arte plastice dar fara frecventa,pentru ca desenul si pictura sunt pasiunile mele si as vrea sa fac aceasta facultate doarca sa predau cursuri pentru copii sau cel mult sa fiu profesoar la o scoala, ce parere aveti? sfaturi

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Imposibil nu e dar vezi ca doar una dintre facultati le vei putea face la buget si tii recomand sa mergi la arte la buget pentru ca taxele de scolarizare sunt mai mari. Trebuie sa ai in vedere si faptul ca facultatea de arte persupune investitii destul de mari in materiale deoarece va trebui sa cumperi cam tot pentru toate disciplinele.

In rest totul depinde de tine dar vezi ca nici una din facultati nu ofera sanse uriase de angazare si nici prospectul unui salariu mare.