| dirtydiana51 a întrebat:

Vreau sa ma angajez pe vara ca promotor, insa nu stiu cum sa procedez.Pe site-ul BestJobs am gasit cate ceva, iar tatal meu mi-a spus ca trebuie sa imi fac cont pe site-ul pe care am gasit oferta si sa imi bag CV-ul sau ceva gen. Mai multe detalii sau sugestii?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Buna! Dupa ce ti-ai facut cont, iti adaugi CV-ul, faci o scrisoare de intentie, apoi cauti firmele care te intereseaza si aplici ceva-ul impreuna cu scrisoarea. Ce pot sa spun ca astepti pana iti vor vizualiza ceea ce ai depus si vezi daca ai bafta sa te contacteze. E bine sa faci asta si in printuri si sa mergi la firme direct in orasul tau. Cat si pe net cat si la picior e bine sa contactezi firmele, impusti 2 iepuri dintr-un foc si astfel sansele cresc. Noroc!