| Sirca_Denissa_1994 a întrebat:

Vreau sa ma duc pe profilul "științe sociale". Din ce dau examen pentru a intra si orarul clasei a 9-a, a 10-a, a 11-a si a 12-a, care va fi?

1 răspuns:
| BackAgain a răspuns:

Din cate stiu, nu se da examen pentru stiinte sociale. Se da pentru vocational (la arte sau teologie, de exemplu). Orarul difera de la an la an si de la clasa la clasa. Daca te referi la ce materii o sa studiezi, intr-a 9-a si a 10-a sunt cam la fel ca la stiinte ale naturi, mate-info, filologie, difera doar numarul de ore de materia x pe saptamana. Dintr-a 11-a nu mai faci informatica si chimie, parca. Tot de pe-atunci, vei avea mai putine ore de mate si fizica pe saptamana. In schimb, vei avea mai multa romana, istorie si geografie.