| Roberta00 a întrebat:

Vreau sa ma fac doctora sau politista dar nu stiu ce profil sa aleg sau care trebuie va rog ziceti-mi si mie!
P. S-Sunt din craiova si as vrea sa intru in carol sau cuza.
Cu ce medie se intra acolo?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Documetează-te pentru fiecare în parte ce face şi ce oferă pentru viitor. Asta este marea ta problemă.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Se scrie corect doctorita, ziceti-mi, Cuza, Carol, Craiova si ca sugestie, cred ca mai bine politista!

| Vizitiul a răspuns:

Avand in vedere ortografia ta, iti recomand sa te faci politista si nu "doctora"!
Poti termina orice liceu doresti, iar pe urma te axezi pe Academia de Politie ori pe o scoala de agenti!

| dulcik a răspuns:

Pai liceul nu conteaza foarte mult sa stii conteaza facultatea pe care o alegi.Eu ti-as recomanda sa dai la academie in bucuresti asta dupa ce termini liceu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu medie mare, n-o sa reusesti.
E devreme sa te gandesti la o meserie, fa un liceu mai intai.

| Roberta00 explică:

Da cu ortografia "doctorita"raised eyebrows

| Rallu_4953 a răspuns:

Eu vreau sa m`a fac politista dupa ce termIn ` liceul. Ji at` smug o sa merg la profilul stiinte sociale. Pt ca la` stiinte sociale se face multa` Istorie, rom, engleza. Si de la profilul asta este potivit pentru politista` da daca vrei pentru doktorita` o sa-ti fie mai greu... `