| TC3 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la facultatea de litere la fara taxa, dar nu stiu daca trebuie sa mai dau admiterea. O da toata lumea sau doar cei care vor sa intre la fara taxa?

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Şi eu mă voi înscrie mâine la Litere, aceasta fiind a doua mea opţiune. În ce judeţ te înscrii?

| TC3 explică (pentru Hydrangeaceae):

Constanta...si eu tot maine laughing ovidius...dar nu stiu faza cu admiterea..presupun ca nu mai am admitere la taxa nu?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru TC3):

Păi depinde cum se face admiterea la buget. Dacă acolo e pe bază de dosar, înseamnă că aşa e şi la taxă. Tu când vei completa fişa de înscriere trebuie să scrii acolo în ce ordine vrei, şi bifezi prima dată locurile la taxă şi apoi cele la buget, dacă aşa vrei. Dar cel mai bine cred că ar fi să pui bugetul prima opţiune, poate ai noroc şi intri acolo.

| TC3 explică (pentru Hydrangeaceae):

La buget ai proba orala..si media de la bac...asta inseamna ca asa e si la taxa?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru TC3):

Probă orală? Serios? Nu mă aşteptam la asta. Presupun că aşa e şi la taxă, fiindcă la taxă intră cei care au medie mai mică decât cei de la buget.Dar cel mai bine ar fi să suni mâine dimineaţă la secretariat şi să vezi.