| noName_8681 a întrebat:

Vreau sa merg la facultatea de jurnalism, dar nu stiu unde. oscilez intre bucuresti, cluj si timisoara. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alege in functie de preferintele tale, fiecare s-ar putea sa aiba alte preferinte. Daca as fi eu in situatia ta as alege Timisoara si apoi Cluj-Napoca. Am stat 3 ani in Bucuresti si nu prea mi-a placut, prea mare imbulzeala, eu prefer locuri mai linistite. In Timisoara am fost doar in trei vizite de cate zile si mi-a placut orasul, iar in Cuj-Napoca am fost de mai multe ori, acolo am terminat facultatea la fara frecventa si n-am stat mai mult de trei saptamani(la examenele din anul 5). Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cea care este mai aproape de casa. Ar fi pacat sa nu poti merge sa vezi pe cei din familie decat foarte rar(si sa iti si duci cate ceva de mancare gatit de mama!). Mai e si cheltuiala cu transportul si timpul pierdut pe mijloace de transport. Nu mai zic de nervi, oboseala, stres.

| Petronela a răspuns:

In Bucuresti sau Timisoara poti urma o facultate buna de jurnalism.Succes

| Teo_6515 a răspuns:

Depinde acum si de unde esti. Ar trebui sa iei in calcul un centru universitar cat mai aproape de casa. E neplacut sa mergi acasa vreo 12 ore cu trenul. Practic sa pierzi 2 zile numai pe drum. In rest, desi sunt din Bucuresti, iti recomand Clujul. Nu se compara cu nimic.

| darkeyes a răspuns:

Timisoara. Cei de acolo sunt mai seriosiwinking

| eu..sh doar eu a răspuns:

Pai depinde si unde locuiesti.eu cred ca ar fi bine sa fie cat mai aproape de casabig grin
iar clujul e un oras ff scump.adica mna toate produsesle sunt scumpe.
iar in bucuresti e ff mare inghesuiala.parerea mea
timisoara mi se pare potrivita pentru o facultate de jurnalismbig grin
totusi e decizia tah sh faci cum vrei si cum stiibig grin