| Stefania_Miruna_1997 a întrebat:

Vreau sa urmez facultatea de medicina dar nu stiu daca sa merg la Cluj sau la Bucuresti. Unde credeti ca ar fi cel mai bine?

Răspuns Câştigător
| Aida01 a răspuns:

Dupa parerea mea, este mult mai bine sa te duci in Bucuresti.Tu alegi!

2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Ambele centre au profesori foarte buni, care predau bine. Au prestigiu, si nu te vor dezamagi. Le-am vazut pe amandoua, din exterior, si am observat ca la Cluj era totul intr-un campus, concentrizat, pe cand la Bucuresti erau raspandite pe mai multe strazi. Un alt lucru observat a fost atmosfera celor doua orase. Bucurestiul e plin de viata, mare, dar mi s-a parut cam aglomerat. Clujul a fost lin, calm si pentru oricine. Inca o problema este diferenta de pret. Caminele din Buc. sunt scumpe si nu au conditiile celor de la Cluj...(aici asa mi s-a spus de prieteni care au fost pe acolo) de exemplu, in Cluj o camera de 3 pers e 170 de lei. Am mentionat cumva ca ai wifi si birou pentru fiecare pat la Cluj? (sora pretenei mele a zis ca la Buc. stateau cate 5 in camera de 4, paturi supretaetajate, gandaci in camera, si un singur birou la camera, dar tb sa recunosc ca nu era la medicina, desi am auzit cam la fel despre caminele de la Davila). Ok, par a ma focaliza pe Cluj, pentru ca eu acolo merg, dar chiar mi-a lasat o impresie mai buna. P.S. La Cluj au baie la fiecare camera.

| coltar a răspuns:

La Iasi