| Marrianna a întrebat:

Vreau si eu cateva pareri despre fac de Asistenta Medicala Generala:d. Este buna aceasta facultate? Necesita si chimie? Daca fac si postliceala in acest domeniu, dar si facultatea, amandoua in paralel este bine? Pareri. Dau funda:*

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca vrei sa te faci asistenta, poti face acest colegiu (studii superioare de scurta durata). va trebui sa stii destula chimie si sa inveti si in facultate multa. N-are nici un rost sa faci si potliceala in acelasi timp, nu vei face decat sa le fgaci prost pe amandoua, sa n-ai timp de practica voluntara, sa inveti in graba si vei termina cu doua diplome echivalente, care nu-si cresc valoarea una alteia si cu cunostinte limitate. Fa una dintre ele careia sa-i dedici tot timpul tau, la care sa mergi la facultate si sa inveti 12-15 ore pe zi si vei reusi sa fii o asistenta buna