| cosmin986522 a întrebat:

Vreau si eu o parere despre cateva specializari de la facultatea de automatica, calculatoare si electronica si sansele de angajare dupa absolvire. Specializarile sunt : automatica si informatica aplicata, electronica aplicata, ingineria sistemelor multimedia, mecatronica, robotica.Dau funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansele de angajare la ce ai scris tu acolo in Romania nu sunt stralucite, insa exista o specializare, parca tehnologia informatiei se numeste unde se face programare mai serioasa, iar in programare sunt foarte multe locuri de munca in Romania in momentul de fata

| NopeCheers a răspuns:

Sansele de angajare sunt destul de mari, nu stiu ce sa spun sigur dar sunt de viitor.