| Razvy21Tgv a întrebat:

Vreau si eu sa ma fac politist / criminalist. cam ce studi tiar trebui care trebuie sa fie media in generala?

1 răspuns:
| bogdan1004 a răspuns:

Si eu am vrut si vreau am 2 optiuni medicina/drept. Uite am id de mess sa vorbim:bogdan_albitrul

Iti trebuie sa termini un liceu, sa mergi la facultatea de drept si din anul 2 sa alegi Drept penal.Cand termin facultatea, trebuie sa dai un master in criminalistica, si sa mai dai niste examene la INM(http://www.inm-lex.ro/) dupa ce le treci mergi si cred ca te poti angaja ca si procuror criminalist la Parchet, sau la Politie