| Nyy2003 a întrebat:

Pentru a ajunge detectiv in omucideri/politist criminalist ce liceu trebuie urmat? Dar facultate? Care este media minima?

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Facultatea la drept iar iceul cum a zis Valentinaldoilea mai jos sau poti face liceul militar, eu zic ca e mult mai o decat un liceu oarecare.Media cat mai mare, peste 9, 50. Bafta.

| Loly a răspuns (pentru Loly):

Mult mai bun**

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa urmezi un liceu cu profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin la admiterea in Facultate de Politie din cadrul Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Doar Dreptul, ca facultate. Concurenta e foarte mare, deci medii aproape de 10. Nu conteaza liceul, dar e de preferat sa fie ceva cu multa matematica, chimie (obligatoriu), fizica, stiinte exacte in general.