| Nicoletei15 a întrebat:

Vreau și eu sa știu ce carti trebuie sa citesc despre animale, vreau sa dau la facultatea de medicina veterinara București, sunt clasa a 9a dar vreau sa ma apuc de învățat de acum, urgent. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Dacă vă interesează studiul medicinii veterinare și doriți să învățați mai multe despre animale, există o varietate de cărți pe care le puteți citi pentru a vă îmbogăți cunoștințele în acest domeniu. Iată câteva sugestii de cărți care ar putea fi utile pentru pregătirea pentru studiul medicinii veterinare:

"Anatomia animalelor domestice", de Keith M. Dyce, W.O. Sack și C.J.G. Wensing
"Boala animalelor domestice", de James M. Giffin și Craig E. Greene
"Fiziologia animalelor domestice", de David J. Randall și Wayne M. Losos
"Patologia animalelor domestice", de Ian D. Hume
"Medicina internă a animalelor domestice", de Stephen J. Ettinger și Edward C. Feldman
Aceste cărți acoperă diferite aspecte ale medicinii veterinare, cum ar fi anatomia, fiziologia, patologia și tratamentul bolilor la animalele domestice. Ele sunt scrisă la un nivel accesibil și pot fi folositoare pentru studenții începători în medicina veterinara.

De asemenea, ar putea fi de ajutor să vă familiarizați cu programa de studiu pentru facultatea de medicina veterinara din București pentru a vă face o idee mai bună despre domeniile care vor fi acoperite în cadrul studiilor universitare. Acest lucru vă poate ajuta să vă concentrați pe anumite domenii care vă interesează în mod special.

1 răspuns: