| AnneBre a întrebat:

Vreau şi eu să ştiu ceva: deci eu mă pricep la desenat şi mă întrebam ce profesie aş putea avea în care să câştig bine.

13 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Daca intr-adevar buna la desen poti gasi un sponsor si poti devenii designer happy

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Pai artist plastic,designer de imbracaminte/incaltaminte, designer de interioare, arhitect...Depinde si de cat de buna esti la desen thinking Eu sunt la un liceu de arte la sectiunea arta plastica de exemplu.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

La nici una, unde sa castigi bine, tu dupa bani te duci? ( stiu ca incerci sa combini), poti sa faci ca ceva in timpu liber : sa pictezi tablouri, pe care sa le vinzi, sau sa faci portrete pe panza cu diagonalele de 1x1 m sau 1x2 m, acelea ar fi destul de scumpe, ceea ce e bine pentru tine, in rest nu te gandi la arhitectura, acolo e matematica 100%, doar 0, 0000000000000000001% e desen, si ala cu liniarul

| AnneBre explică (pentru MineIsLikeABridge):

Dacă te faci pictor de exemplu ajungi muritor de foame. De asta mă interesează partea materială.

| Apache a răspuns (pentru AnneBre):

Uneori nu e suficient sa ai numai talent la desen.iti trebuie si inspiratie, si anumite cunostinte tehnice!
. daca te pricepi cat de cat la mate poti sa devii Arhitect!
Dar e greu...
daca chiar ai talent atunci du-te la liceul de arte.si acolo poate o sa te indrume profesorii mai bine!

| AnneBre explică (pentru Apache):

Arhitect nu mă fac. Cum spunea mai sus: trebuie doar 10% desen şi 90% matematica, iar matematica e groaza mea. I don't want to see

| Apache a răspuns (pentru AnneBre):

Eu iti dau un sfat prietenesc...desenul e frumos, dar e greu sa iti faci o cariera din asta!
eu stau la mare.si vara e full de studenti cu talent. chiar cu talent, care fac portrete pentru 10 lei acolo.si asta e venitul lor datorat din desen!
e greu ...nu prea ai unde sa te angajezi daca stii doar sa desenezi!
Poate doar daca ai imaginatie si reusesti sa devii designer de interior...dar si acolo iti trebuie matematica!
Oricum daca alegi sa iti faci o cariera din asta.ia-ti gandul de la Romania, aici nici daca esti picasso nu dau astia 2 bani pe tine

| Elsiane a răspuns:

Găseşte un sponsor pentru modă şi te poţi face creatoare/creator de modă.

| taur77 a răspuns:

Poti sa desenezi tablouri si sa le vinzi pe multi bani big grin

| AyameKyaa a răspuns:

Constructor,insa depinde de locul unde iti alegi sa lucrezi

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru AyameKyaa):

Stii ca in constructii nu e numai desen din ochi, ci este 99% matematica si 1% desen

| SerbanRambo a răspuns:

Arhitect

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru SerbanRambo):

Stii ca in constructii nu e numai desen din ochi, ci e 99% matematica si 1% desen