| anonim_4396 a întrebat:

Vreu sa devin tehnician dentar.stiti cumva care ar fi materiile de baza.pentru ca nu imi place matematica de nici un fel... j daca stiti si cu ce medii s-au intrat anul asta plsssss. mersi frum

Răspuns Câştigător
| LexieG a răspuns:

Poi materiile de baza sunt chimia si biologia. Poti face orice liceu, dar la facultate ti se va cere biologie si chimie.Acestea se fac in general la profilele reale, dar poti merge si la un profil uman. Funda big grin

2 răspunsuri:
| anotimp2 a răspuns:

Poti sa urmezi in liceu orice profil doresti: uman, real sau tehnologic. Pasul urmator ar fi Facultatea de Medicina si Farmacie, cu specializarea tehnica dentara, care dureaza 3 ani.

| anonymousexpert a răspuns:

Intra pe site-ul universitatii de medicina a orasului de unde locuiesti si o sa gasesti toate informatiile.