| Ania_3910 a întrebat:

Vreu sa fac ceva in viata asta numai ca nu stiu ce. Vreau sa incep sa fac ceva pe langa scoala. adica vreau sa imi formez o cariera si nu prea stiu cum. Pai sunt din iasi si as vrea sa ma apuc de un sport, canto, pictura adica orice care sa-mi aduca un viitor. De preferat pe timp de vara. Stiti vre unul? Exista cursuri de perfectionare a voci in iasi ( pentru ca daca faci canto atunci aia vor ca vocea ta sa fie gata formata )?

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pentru ca orice sa-ti poata aduce un viitor trebuie facut cu placere si cu sufletul. deci trebuie sa stii ce ti-ar placea sa faci, nu sa faci ceva doar ca sa ai cu ce-ti pierde timpul pentru ca asta nu te ajuta prea mult in cariera. ai scoala populara de arta care e cea mai serioasa institutie care pregateste in domeniul cultural, inclusiv muzica, uite aici http://scoaladearteiasi.ro/
cu sportul e la fel tu stii cel mai bine ce ti-ar placea, degeaba iti spunem noi una-alta daca tu nu stii ce-ti place. arte martiale? in plus ai putea incerca sa faci ceva voluntariat, asta o sa-ti trebuiasca in timp si o sa ai nevoie sa treci in CV, daca ai timp acum e momentul sa profiti sa faci si asta. vara frumoasa!

| Ania_3910 explică (pentru mixxjim):

Pai eu ma duc la scoala de arte numai ca mi-ar placea sa cand si am mai facut candva canto dar a fost demult si vocea sa pirdut in timp si acum suna... da si nu sti unde as putea sa ma duc pentru amiami forma vocea ( ca daca, ma duc la canto aia vor ca vocea sa fie deja formata )? happy

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Tennis.

| KunPao a răspuns:

Hmm... pai ca sa iti gasesti talentu la scoala incarca sa te implici in cat mai multe activitati extrascolare gen: teatru cantat pictura iesit cu prieteni (multi oameni pot avea diferite idei si ganduri atunci cand sunt cu prieteni) si ma rog. vezi ce te pasioneaza
Cum iti dai seama daca asta este talentul tau?
Pai simplu... daca iti place f. mult si iti ofera o bucurie ceea ce faci inseamna ca ar mai trebui sa continuii happy
Intereseaza'te pe net de ceea ce te pasioneaza, intra pe diferite forumuri vezi videoclipuri discuta cu oameni orice se poate daca te straduiesti putin devil