| AaLexS a întrebat:

happy
Vreau sa imi cumpar o chitara electrica ( cred ca stiti asta din cealalta intrebare a mea laughing ) Dar nu asta e problema. Problema e ca daca imi cumpar chitara electrica trebuie si sa cant vocal. Eu o sa imi fac o trupa cu niste prietene, avem vocalista dar eu o sa fiu la vocea a doua. Asa deci problema: Cum sa imi formez vocea? Eu am asa un pic de voce dar mai trebuie formata...
Idei? Inafara de lectii de canto.
Dau funda! big grin

1 răspuns:
| TheExpert01 a răspuns:

Sunt doar 2 posibilitati:1.MEDITATII(cu un profesor pe care trebuie sa il INDRAGESTI ca daca nu n-o sa mearga deloc mereu trebuie sa iti placa profu/a)sau 2.Cauta genuri de melodii pe care vrei sa le canti pe youtube si exersand singur poate iti vei mai forma vocea (meditatiile daca iti place profu/a pot merge cam 90% si incercarea singur cam 60% max depinde de tinme cat lucrezi pe zi)
Sper ca te-am ajutat!