| AdrRyan123DY a întrebat:

Vreu sa fiu prezentator în televiziune, dar nu stiu ce liceu trebuie sa urmez! Ma puteți ajuta? Pls!
Sunt deja a8-a si sunt disperat!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu contează liceul. Oricare liceu și e de preferat să te duci la facultatea de jurnalism și de ce nu să urmezi Scoala de Televiziune Tudor Vornicu este importantă sau Intact Media A Cadamy http://www.intactmediaacademy.ro/cursuri/prezentator-tv/.
Dar în principiu să ai o șansă (pilă). Trimiți CV sau te prezinți la sediu direct al unei telviziuni pentru a obține job-ul după un interviu.
În orice caz trebuie să ai dicția bună, să vorbești fluent românește fără a te bâlbâi și să ai o voce plăcută.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E irelevant liceul, conteaza facultatea, ideal cea de jurnalism