| Anonim2htqbf a întrebat:

Zilele astea am interviu de angajare, am niste emotii ca nu pot spune in cuvinte fiind primul meu interviu!
Ce sfaturi imi dati?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta pe Youtube, sunt sfaturi gramada pe subiectu asta

| WhiteLife a răspuns:

Poti încerca să iei cu Calmogen cu 30 de minute înainte de interviu. E pe baza din plante, se da în farmacii fără reteta. Eu obișnuiesc sa iau înainte de examenele grele. Nu "alunga" emoțiile, dar le poți stăpâni (sunt sub control). Mult succes!

| gheorghe699 a răspuns:

Este greu de dat sfaturi, universal valabile.dar fii calm, concis, nu se poate intampla nimic rau, sunt comvins ca vei fi admis, pentru urmatorul interviu cu cei de la resurse umane.

| Catalina990099 a răspuns:

Fii sincera/a. Lasă emoțiile, spune -ți calitățile si pune-le in valoare. Arata-te interesat/a. Spune -le de ce esti bun pentru noul job. Ai grija si la ținută sa fie potrivita. Fii punctual/a. Asta conteaza cel mai mult. Mult succes.

| HelpingHands a răspuns:

Dacă Dumnezeu vrea să te angajezi acolo nu trebuie decât să te comporți normal, că doar nu încerci să-i păcălești pe ăia cumva! Tu încerci să te prezinți cât mai normal, și ei vor decide. Dacă le deschide Dumnezeu mintea să vadă anumite chestii la tine înseamnă că acel post era pentru tine. Nu poți să îngrași porcul în ajun, dar e bine să știi care ar fi candidatul ideal, ca să nu faci gafe.

Mult succes!

| dmz123 a răspuns:

Sa-ti mentii calmul, sa nu incerci sa impresionezi laudandu-te prea mult, sa fii cat se poate de sincer si degajat.