| Andwta a întrebat:

Am un interviu de angajare ca lucrator comercial si am emotii, pentru ca am nevoie sa ma angajez neaparat.
Cel mai mare defect al meu fiind timiditatea.
Ce intrebari sa pun?
Sper sa ma sfatuiti. Multumesc

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca spune tot si salarul si programul de lucru poti intreba in ce raion vei lucra sau peste cate zile vei fi sunata daca te angajeaza sau citi angajati are unitatea gandeste-te bine inainte sa mergi la interviu ce te-ar interesa sa stii sau ce nu t-i se spune nu e stres ca doara daca te angajeaza o sa tragi tu destul pentru salarul acela.Nu mai avea complexe.

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Lasă emoțiile ca angajatorul nu te mănâncă. Cred ca te întreabă de ce vrei postul asta și alte întrebări de introducere iar la final poți întreba cum e programul de lucru și ce salarizare.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu tu trebuie sa pui intrebari ei iti vor pune intrebari sa te porti natural si sa ai mare incredere in tine fara sa fii insa aroganta. Uita-te-te in ochii celui care intreaba si raspunde la obiect sa fii lejera si cu incredere in tine.Este nevoie de lucratori comerciali dar ai mai mari sanse daca te porti astfel.

| Andwta explică (pentru gemeni6226):

La sfarsit angajatorul te intreaba ce vreau sa stiu si pur si simplu ma blochez si nu am ce intreba. In mare el spune tot ce ai nevoie sa stii

| Andwta explică (pentru gemeni6226):

Multumesc

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andwta):

Daca spune tot si salarul si programul de lucru poti intreba in ce raion vei lucra sau peste cate zile vei fi sunata daca te angajeaza sau citi angajati are unitatea gandeste-te bine inainte sa mergi la interviu ce te-ar interesa sa stii sau ce nu t-i se spune nu e stres ca doara daca te angajeaza o sa tragi tu destul pentru salarul acela.Nu mai avea complexe.

| gemeni6226 a răspuns:

Tu eventual la capat poti intreba cit e salarul si programul de lucru.

| StrongHeart a răspuns:

Fii tu insuți,vorbește deschis despre tine,ce studii ai,de ce ai ales jobul asta,care sunt asteptarile tale,de ce crezi ca ti se potriveste,vor sa stie despre tine daca esti o fire deschisa,daca te intreaba clientii despre un produs trebuie sa ii ajuti,sa fii saritoare,conteaza increderea in sine cel mai mult la orice job.
Poti sa intrebi despre programul de lucru,de ce acte ai nevoie,poate trebuie sa faci medicina muncii.
Sa nu inflorești, spui exact ce simti si cum ești, fara frică.
Oricum sa nu ai emoții, fii relaxată, e doar un interviu.
Bafta!