| WeAreSmart a întrebat:

6 m cubi- apa calda si rece 2 m cubi pe luna! la 4 persoane! tata spune ca e prea mult voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Uite aici un consum mediu de apa pentru diverse activitati :
http://www.apanovabucuresti.ro/......p-n-cifre/

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca se foloseste mai mult cada decat dusul, pare normal. Oricum, consumul de apa calda e ceva mai mare.Pare normal consumul.

| Braunion a răspuns:

E un consum normal. E chiar ok pentru 4 insi.

| d3men7zel a răspuns:

Pare mult pentru Bucuresti, Consumul mediu ar fi de 4 -6 metri cubi / persoana in Europa FUNDA?big grin

| t3leG a răspuns:

Eu zic ca taica`tu ar vrea sa mai taiati din apa aia calda, da`o dreaq...astfel,sa cons/pe luna 2m cubi de apa calda si 6 de apa rece.si,iti spun eu ca o sa fie fericit.laughingmai taie din ele da`le dracu`...

| WeAreSmart explică (pentru t3leG):

Eu chiar nu inteleg de unde atita apa calda

| Chichi155 a răspuns:

Nu e mult deloc. Eu stau intr-un apartament cu mama, tata e sofer si e acasa mai rar, iar fratele meu e mai tot timpul cu prietena lui. si noi folosim in medie de 8-9 m cubi de apa pe luna! Dar am si vecini care sunt 4 persoane si folosesc 2 m. cubi laughing mie nu mi se pare multhappy

| Braunion a răspuns (pentru Chichi155):

Aia care folosesc 2 m3, sau nu declara tot sau au masluit contoarele. E imposibil sa traiesti cu 2 m3/luna. Numai WC-ul si masina de spalat consuma 1, 5 - 2 m3. Daca mai faci si tu un dus/zi te duci in 4 lejer. (asta daca esti o singura persoana)

| 2690326040062 a răspuns:

Nu este mult