| unoarecare2 a întrebat:

A crescut cineva rosii pe balcon in ghivece? Daca da, au facut productie si ce tip de rosii ati crescut sau care ar merge bine? Multumesc.

2 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Am crescut și eu roșii cherry pe balcon în vara asta. Aproape zilnic culegeam vreo 2-3 roșii și le mâncam cu ardei iute și șuncă. Până în octombrie am băgat serios la roșii. Zic că merită!

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Am crescut eu acum cativa ani, dar nu pe balcon, ci pe pervaz. Fiind la etajul 3 au si zburat cateva din ele. For what is worth, plantasem rosii cherry si cumva chiar am nimerit un soi bun, zemos si dulce, cand le am cules au iesit vreo 3 boluri. Merita sa incerci