| J0B0MAT a întrebat:

A plantat cineva trandafiri in perioada asta a anului? Daca da, s-au prins?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Din 3 bucati s-a prins doar una.Depinde si pamant, incerca cu ceva ingrasamant.Si vezi ca vine frigul, daca il pui afara pune un pet taiat deasupra pe timpul iernii.In dai jos la primavara cand esti sigur ca nu mai ingheata.

| J0B0MAT explică (pentru Fatamuntilor):

Mersi de raspuns. Stiam ca trebuie sa pun pet deasupra, dar ziceam ca acum e frig si nu merg nici asa.Dar e bine atunci daca se prinde macar unul.

7 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

De ce-ai planta trandafiri cand sunt atatia de cules prin locurile publice? happy

| J0B0MAT explică (pentru Lawliet14):

Da, dar nu sunt frumosi asa ca aia pe care vreau sa ii plantez eu.Si aia nu sunt ai mei, ingrijiti de mine. Nu sunt opera de arta care a iesit din mainile mele laughing

| Lawliet14 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Tot vad trandafiri deosebiti prin oras. happy

| J0B0MAT explică (pentru Lawliet14):

Deosebiti de ai mei, sigur. big grin

| ygr3ku a răspuns:

Am o gradinita (gradina mica) in fata casei, la unchii mei, la tara. Acolo plantau flori mai speciale, iar in ultima vreme au tot mai mult succes. Tot ce planteaza se prinde... de mainile trecatorilor sad

| J0B0MAT explică (pentru ygr3ku):

Eu vorbeam serios: ( Vreau sa plantez cativa trandafiri si nu stiu daca vor iesi daca ii pun acum...