| Bubulescu_Cristi_1998 a întrebat:

Ajutor, am nevoie urgent. Mama se suparase pe mine si m-a inchis afara cu cheile in usa ca sa nu o pot deschide. Eu am impins putin cheia mea in broasa usii, am deschis usa, dar acum nu mai pot scoate cheia din usa, doar daca este inchisa. Ce pot face va rog rapid?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Din pacate, fara sa scoti butucul si sa corectezi problema (e clar ca partea care roteste zavorul a alunecat fortat intr-o pozitie gresita) nu poti sa faci nimic
ca sa scoti butucul iti trebuie o surubelnita in cruce, iar surubul e dreptul cheii langa zavor

Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu mama ta ca s-a blocat usa!
Daca nici ea nu o poate deschide, atunci cheama pe cineva care se pricepe bine la lacatuserie, sa deschida usa!
Altfel ai sansa ca tu sa innoptezi afara, iar mama ta unde este (presupun inauntru).

| Bubulescu_Cristi_1998 explică (pentru Bula):

Da, este inauntru

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu raspunsuri de astea risti sa fii blocat sau eliminat. Mai si gandeste inainte de a raspunde!