| moonlight2134 a întrebat:

Am avut acum cativa ani la ghiveci Crinul Pacii, fiind planta mea preferata, am iubit-o foarte mult, dovada faptului ca imi facea flori incontinuu. Anul trecut mi-am luat alt ghiveci cu aceeasi planta, insa la ghiveci mic. Ea creste, se simte bine in mediul in care o tin, si mi-e foarte draga, are multe frunze frumoase, dar ma ingrijoreaza ca nu face flori deloc. Cand am cumparat-o avea trei flori, dar de atunci n-a mai facut. Sunt curioasa de ce, trebuie sa o pun intr-un ghiveci mai mare si sa ii pun ingrasamant? Sau cum ar trebui sa procedez ca sa se dezvolte mai mult?

2 răspunsuri:
| darkhell217 a răspuns:

Probabil sa nu fie prea tanara inca

| aida009 a răspuns:

Ar trebui s-o pui intr-un ghiveci mai mare si sa ai rabdare pana se acomodeaza inb alt ghiveci, dar isi va reveni dupa cateva zile