| SingleForOne a întrebat:

Am câteva scânduri pe care le-am folosit pe la construcții din curte și eventual au urme de ciment pe ele.

Ar fi o problemă dacă pun aceste lemne pe foc într-o sobă, ar reacționa cimentul și focul cumva?

Răspuns Câştigător
| ionur a răspuns:

Decojește cimentul și ce mai are pe el cu o mistrie și apoi Bagă-l la Foc. Nu-l bagă așa cu cimentul pe el la Foc o să-ți rămână acolo cimentul ăla și o sa strici soba dintr-o prostie. De topit nu are cum să-l topească dar o să-ți rămână cimentul ăla în soba și nu-i bine așa de luat foc va lua de nu-și are rostul sa rămână cimentul ăla un soba degeaba poți struca soba așa.

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu are nimic, lemnele vor pocni mai tare si "cimentul" va ramane în cenușă (de fapt nu e ciment, ci beton).

| Mihai0101 a răspuns:

Nu are absolut nimic cimentul cu soba.