Întrebare recomandată | mihaitzacelviteaz a întrebat:

Am cumparat o motosapa cu motor Honda GX200, pornirea la rece este foarte usoara, iar la cald porneste dupa ce trag de 7-8 ori la sfoara. Daca trag socul si la cald porneste foarte usor.

De ce nu porneste si la cald usor fara soc?

Funda

Motosapa este noua, iar uleiul este tot nou.

1 răspuns:
| xxcxxcxx a răspuns:

S-ar putea sa fie infundat carburatorul. Sau sa fie ceva filtru infundat,. La rece apuca sa se adune destula benzina in carburator iar cand e cald motorul nu are timp sa se adune benzina pentru explozie. Arunca o privire carburatorului, curata-l! sau vezi sa nu fie infundat filtru de aer.