| rebellerose a întrebat:

Am dat cu lavabila alba in dormitor si mi-au ramas niste dare/scurgeri de la lavabila si s-au uscat. Ce trebuie sa fac ca sa le repar fiindca sunt vizibile si inestetice. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie slefuit cu panza abraziva (smirgel), dupa care se sterge praful cu o carpa uscata.
Suprafata se re-vopseste cu aceeasi vopsea, intr-un strat subtire si intins usor si pe suprafata ne-slefuita, de alaturi.
Astfel dispare urma scurgerii.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Din pacate nu prea mai poti remedia altfel decat prin slefuire si revopsirea peretelui, bineinteles intinzand foarte bine vipseaua. Darele/scurgerile apar cand vopseaua este prea diluata si nu este bine intinsa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu ai chemat un zugrav

| goguPatent a răspuns:

Șmirghel, finisare și revopsire.