| micurutza2005 a întrebat:

Am facut o experienta de a fierbe oua in microunde si le-am fiert prea mult si au explodat in cuptor acum l-am curatat dar daca dau drumul la gril inca miroase a oua arse ca nu am putut curata si rezistenta.intrebarea este cu ce sa mai spal inauntru ca sa iasa mirosul de ars cand i-l pornesc? l-am dat cu mai multe solutii si tot se mai simtecrying

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

O prostie din asta am facut si eu, dar nu cu ou ci cu mama lui; a trebuit sa arunc tot si sa cumpar nou. Si cuptoru si puiu (fara gluma)

2 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Greu de redat mirosul initial. Sper sa nu ajungi ca roby67. Incerca sa cureti interiorul cu sprei special pentru cuptorul cu micounde si tine usa mai mult timp deschisa dupa aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi cur utza2005 @ / de instructiuni de utilizare ai auzit, le-ai citit? Nu? Foarte bine! vei sari poate si cu apartamentul in aer.
Invatati sa cititi " hirtiile " acelea care le primit la cumparare. Fierbe apa in el si se va inmuia eventuala depunere care apoi poate fi curatata mai usor. Daca nu poti curata, sacrifica ceva, fa la gril si se va arde mizeria... apoi il aerisesti.