| andreeeeeeeea a întrebat:

Cu ce sa spal un cuptor cu microunde inauntru? am incercat cu cif dar nu prea se ia grasimea aia care ramane pe marginisad

Răspuns Câştigător
| emilie_8883 a răspuns:

Mama foloseste triunf pentru grasime...este cel mai bun curatatorbig grin dar contine si soda caustica deci ai grija :*

7 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Mda - probabil ca nu l-ai mai spalat de secole daca nu se curata. Pune intr-un vas rezistent o lamaie taiata in 2 si apa cat sa o acopere. Pune vasul in cuptor si pune-l in functiune la putere maxima 20 - 30 de minute. Il mai aopresti din cand in cand si mai pui apa. Pe urma il stergi cu ce detergent vrei tu si il clatesti cu o carpa stoarsa bine.

| smaranta a răspuns:

Adolf, de ce te superi? Daca ei i se pare raspunsul respectiv cel corect, asta e, cum se zice pe la noi, da-i pacewinking

| Lora a răspuns:

Cu solutie speciala numai ca ai grija nu-l uda foarte mult ca sunt foarte sensibile cuptoarele cu microunde si se strica

| luna a răspuns:

Cuptorul cu microunde nu se spala cu nici un fel de detergent.Cu o carpa inmuiata in apa (de preferinta laveta cu microfibra) bine stoarsa, se curata imediat dupa folosire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care cred ca nu se spala cu nimic, sau cu triumf care este foarte coroziv... exista solutie speciala de spalat cuptoare de microunde, si ramin bec! Sano microwave / http://www.uzcasnic.ro/......-324.html. Asa ceva se foloseste la mine si am scapat de problema mincarii arse sau intarite! ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg logica pentru care mai puneti intrebari! Daca un raspuns GRESIT este ales drept CORECT inseamna ca aveti grave probleme de logica si nu meritati a fi bagati in seama, sinteti praf.( adolf )

| elviracostantea a răspuns:

Trebuie spalat doar cu apa si otet, dar cat de des sa nu se usuce grasimea in interior