| marcu_nutt a întrebat:

Am gandaci

Răspuns Câştigător
| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Da? bravo.Vezi sa le faci sederea cat mai placutawinking

14 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Incoloneaza-i si trimite-i pe la vecini.
Este important ca in bucatarie sa fie curatenie ca in farmacie.Gandacii sunt vectori de raspandire a multor boli.
Periodic multe asociatii de proprietari fac dezinsectii si deratizari apeland pe la firme autorizate. Daca stai la bloc mergi pe la sedintele de bloc si solicita acest lucru.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da-le cu RAAAAAAAAAAAID!

Bula
| Bula a răspuns:

Curatati si dezinfecti INTREAGA cladire! Daca stai la bloc: intregul bloc trebuie dezinfectat, altfel dintr-o incapere ne-dezinfecteaza se va invada iarasi blocul de gandaci!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Presupun ca vrei sa scapi de ei nu? uite cum am scapat eu de gandaci ...nu stiu exact cum se numeste solutia ...mergi la farmacia veterinara si ceri sol de omorat gandaci... eu de acolo am luat acum 2 ani... am avut gandaci de bucatarie... mi-au dat 2 seringi pline cu ceva alb ca laptele... a trebuit sa le dizolv in 1 l jumate de apa... asa am facut si apoi cu seringa ca sa fiu sigura ca intra peste tot am dat peste tot la margine, colturi, in spatele microundelui, in spatele aragazului, am scos sertarele si am pus sub, in spatele dulapului peste tot... am scapat de gandaci in 3 luni... a fost mai greu curatenia dupa ei... peste tot gaseam numai gandaci morti... acum pentru intretinere mai dau dupa fiecare curatenie mare si pot sa zic ca de 2 ani nu am mai vazut nici una... bafta

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Eu nu am gandaci...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Bine.
Si intrebarea? era cum scapi de ei? daca da... raspunsul ar fi... fie apelezi la o firma specializata de dezinsectie sa vina si sa isi faca treaba... fie cumperi de la magazin o solutie pentru asta (ca de exemplu regent) si dai singur cu acea solutie... Si Bula are dreptate... cand spune ca trebuie dezinfectat tot blocul... Pentru ca daca nu se dezinfecteaza tot blocul se vor plimba dintr-o parte in alta... vor pleca de la tine si vor ajunge la vecini... si dupa ceva timp se vor intoarce la tine si asa mai departe... Deci... ar fi bine sa-ti convingi si vecinii sa faca o dezinsectie... Nu cred ca este cazul... dar... daca faci o curatenie generala si incerci sa pastrezi cat mai curat, cat mai mult timp cam dispar...

| alina si florin a răspuns:

Unde banuesc ca in casa iti dadeam un sfat dar eu nu am bandaci si nu te pot ajuta

| gabriellas a răspuns:

Acid boric se gaseste la farmacii. Si nu uita sa etansezi toate intrarile posibile.

| gabriellas a răspuns:

Acid boric se gaseste la farmacii. Si nu uita sa etansezi toate intrarile posibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

surprise ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand o firma de de zisectie si deratizare de care am fost foate multumit.au venit imediat ce i-am chemat si au facut si reaba buna.acesta e numarul de telefon 0732300302 sau email dezinsectie si deratizare@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu!

| zu a răspuns:

Ai gandaci, si nu poti pune o intrebare ca lumea?straight face

| octavdanil a răspuns:

Ia regent de la alindc,si scapi sigur de gandaci.Eu asa am facut.M-a rugat omul sa-i postez parerea despre el,in semn de multumire,are nr. 0720027651.