| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am in gradina cam 30-40 plante de floarea-soarelui. Problema este ca pasarile tot o manaca. Cum sa procedez in aceste conditii? Am folosit sperietoare din sticae si pungi taiate dar nu a mers. Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Zice ca si astea sunt bune: https://www.fara-daunatori.ro/......nti-pasari

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stai pe un scaun printre ele si pocnesti cu un bici cand vin pasarile... big grin

NOname
| NOname a răspuns:

O variantă ar fi să nu fii egoist şi să împărţi darurile naturii şi cu păsări. Alta, ceva mai egoistă, să legi zona cu seminţe cu câte o cârpă. Tu alegi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Plasa pentru pasari. http://mesteresti.ro/......ie-pasari/

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Ai putea pune un fel de plasa deasupra daca ai cum sa o pui.

| Blecky a răspuns:

Ei bine, eu am un caine care le alunga, poti folosii si o pisica, si crede-ma in maxim 2 zile abia de mai vezi o vrabie in gradina