| ZаЙчИк a întrebat:

Am nevoie de ajutor...imi puteti da sfaturi in legatura cu apartamente..deci doresc sa imi procur apartament in Chisinau si nu am idee cum e mai bine ..sa eu varianta alba si bloc nou sa fac tot pe placut meu. ..sau bloc mai mediu dar gata facut si de trait..va rog ajutor!

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce buget ai. Eu credeam ca Iasul e vai de steaua lui, dar cand am vazut cit de jalnic arata multe blocuri vechi din Chisinau si plasate destul de central, si ce contrast a-la-Rio de Janeiro e intre compexurile alea noi de turnuri cu portar si bariera la intrare si casele darapanate de pe linga... cum ziceam, depinde de buget. Citi bani ai, ce zona/apartament vrei. Eu zic ca ar merge si o casa cu ceva noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e vechi si e bine pastrat nu inseamna ca e expirat.
Cel mai important avantaj oferit de apartamentele din blocurile construite înainte de 1990 este reprezentat de localizare – care poate fi şi centrală sau ultracentrală.
În acest beneficiu sunt incluse, desigur, accesul facil la mijloacele de transport în comun, precum şi la spitale, şcoli, grădiniţe, hipermarketuri etc. Unul dintre marile dezavantaje ale ansamblurilor rezidenţiale noi ţine de faptul că unele au fost construite „în câmp" sau la periferia oraşului.

| IisusHristos a răspuns:

Treci pe la sfanta biserica, roaga-te la Dumnezeu si te va ajuta cu inspiratia. Dumnezeu e sus si vede. Acum pe bune, eu unul as opta pentru apartament in bloc nou, dar ti-as recomanda sa mergi la vizionare cu un consultant in constructii care sa verifice starea apartamentului (ma refer la cele mai vechi) si in cazul blocului nou sa verifice calitatea constructiei.

| Gasnas_Viorel_2002 a răspuns:

Un sfat mai bine deja o varianta mai veche dar totusi finisata pe plan de incapere decat un variant alb doar cu pereti.

| Dennys69 a răspuns:

Cauta pe site-ul Homezz.ro, acolo sunt zeci de mii de anunturi imobiliare.