| Ursu_Andrei_1997 a întrebat:

Am nevoie de ajutor senzorul meu de gaz a oprit gazul deoarece am avut o mica pierdere de gaz acum nu stiu cum sa pornesc gazul senzorul meu de gaz nu are buton rosu de care sa ma folosesc sa pornesc gazul!
HELP! dau funda!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate. Trebuie sa aiba buton: rosu sau negru, nu conteaza. Spune-mi denumirea lui.

| Cornel_Dumitrascu_1961 a răspuns:

Senzorul aflat in interiorul locuintei nu are buton de pornire a gazelor, dar electrovalva aflata afara, montata pe teava, dupa contor, sigur are. Dupa ce ai eliminat cauza care a dus la activarea senzorului, trebuie dezarmat senzorul (prin scoatere de sub tensiune) dupa care trebuie mers afara si tras sau impins de (in) butonul aflat pe electrovana. Asta-i tot, dar cred ca ai rezolvat deja problema.