| RxTx a întrebat:

AM NEVOIE DE CEVA CUTII DIN PLASTIC MARI SI TRANSPARENTEgen cutiile de la Ikeia
Sa zicem de minim 20 litri.
DORESC CUTII CU CAPAC.

Poate stiti cumva poate aveti vreo idee unde as putea gasi second hand?
De exemplu sa fi venit in Romania cu marfa.
Si sa fie ceva magazine cărora sa nu le trebuiasca aceste cutii.
EU SUNT DIPUS SA PLATESC CEVA PENTRU ELE.
GEN 20% DIN cât costă ele la Ikeia

4 răspunsuri:
| nico273 a răspuns:

S-ar putea sa aiba la pepco, nu stiu sigur cât de mari sunt, poți întra pe pepco. ro și sa cauți "cutii" încât sa vezi dacă este ceea ce trebuie sau nu

| RxTx explică (pentru nico273):

Am fost pe la jumbo am vazut au acolo multe cutii din astea transparente de vanzare dar ce ma intereseaza pe mine costa cam 70 leo 80 lei bucata
Nu ar fi o problema daca as avea nevoie de o singura bucata

Dar eu am nevoie de vreo 30 de cutii
Si asta îmi dă falimentul.

| RxTx explică (pentru nico273):

Am intrat acum
Au cutii dar nu au niciuna transparenta.
Eu am goarte multe componente piese... adunate in decursul vieții.
Mi-ar fi de foarte mare folos sa nu mai cumpar altele pentru ca deja dețin multe obiecte in stoc.
Si asta ar cam fi progitul din viata mea
Ca eu preferam ca in loc sa imi iau eu ceva bun de mâncare sau să îmi vumpăr haine chestii scumpe
Preferam ca atunci când vumpăram pentru un vlient un vontactor un releu un piston o electrovalvă să cumpăr si pentru mine una sa o am acolo in stoc daca suna clientul la 3 noaptea si are nevoie urgenta de un transformator si este inchis la toate magazinele sau este craciun paste sambata duminica.
Așa că eu am gândit că ar fi extraordinar de bine să dețin eu măcar câte un obect din ceea ce văd că este nevoie.
Iar acum nu prea imi pot transforma profitul obiectele in bani pentru ca sunt puse in saci in pugi in alte pingi in ate pung in pungi in cutii pron care nu se vede.
Dar daca ar fi puse pe căprării atunci ar fi minunat.
Ar fi un fel de pensie dacă mă apuc să le vând.

| nico273 a răspuns (pentru RxTx):

Aaa
Am înțeles
Sper ca vei găsi, doar de pepco știam!