| DjQwesst a întrebat:

Cam cat costa un procesor bun. sa zicem de 3.0 care nu e second-hand?

Răspuns Câştigător
| aldegor a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu el si ce inseamna la tine bun, daca ii pentru jocuri un processor bun si ieftin ar fi de la 3 mil jumate in sus.

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Depinde de multe, daca e single, dual sau quad core. Un Intel i7 quad core de 3.0 Ghz costa cam 700 de lei, ca sa-ti faci o idee.

Dar pe bune, daca vrei mai multe cadre pe sec in jocuri, prima ta grija este placa video. Procesorul se schimba doar in cazul in care ai ceva chiar foarte vechi, gen un X2 Dual Core din 2007, sau ceva asemanator.

| Giho a răspuns:

Eu am o întrebare, am HP mini 110-3500, procesor Intel(R) Atom(TM) CPU n550 @ 1. 50GHz, 2gb memorie... sistema windows 7 ultimate 32, cum măresc procesorul de la 1. 50GHz pînă la 2. 50GHz? Plizz spunețimi.