| bush a întrebat:

Am niste fotolii din imitatie de piele, crem si as vrea sa stiu cu ce as putea sa le curat, dar mai in profunzime. Le sterg de fiecare data, praful se ia, dar mai raman pete. Nu stiu daca sunt pete facute de vreun aliment/bautura sau de altceva. Sa nu mai zic ca sunt murdare si de marker, cel mic fiind foarte talental in a le desena. Cu ce le sterg sa le mai aduc la adevar? Exista, de asemenea si vreo solutie reparatoare? Au si mici crapaturi superficiale.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Au si mici crapaturi " - sunt pe ducă, ori le tragi o husă ori iți tragi alte fotolii

| Alinailies a răspuns:

Markerul nu se mai sterge.
Eu le sterg cu o carpa inmuiata in apa cu detergent si pe urma cu o carpa doar cu apa, clatesc.
Daca au aparut mici crăpături, e pe duca, doar acoperita.