| sandyka a întrebat:

Am o combna Artic 220 l,, merge de 2 zile incontinuu, si nu s-a oprit deloc, am bagat carne proaspata in congelator, pe care a inghetat-o,, insa ingrijorarea mea,, este ca nu s-a oprit,, de 2 zile,? (mai mult)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica treapta la care este pus termostatul si redu la o treapta inferioara(1 sau 2). Daca nu se opreste apeleaza la un depanator; posibil releul de pornire blocat. Daca temperatura motorului va depasi 125 grade, se va arde.Vezi de asemenea sa nu fie trecut pe congelare rapida.Treapta cea mai buna a termostatului pentru o buna functionare a congelatorului este 2.Numai bine.

| sandyka explică (pentru anonim_4396):

Multumesc tare mult de raspuns!

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Are termostatul defect. Scoate-o din priza ca se arde compresorul.

| sandyka explică (pentru carpediem):

Multumesc frumos! de raspuns!

| sandyka explică:

Termostatul a fost, multumesc tuturor de raspunsuri!