| crushedrose a întrebat:

Suntem in toiul renovarii si am intampinat o problema mare. Am luat lavabila alba si pigment Mixt color intens de interior nuanta 14(mov). Ei bine cand am luat pigmentul atunci pe paleta ca sa iasa o nuanta de mov intens trebuia sa iau 6 tuburi la 15 l de vopsea. Cand am amestecat in galeata cu "mixerul" atunci a rezultat un mov gen levantica spalacita dar am facut un test pe perete si acolo e nuanta de mov dorita. Cand am inceput sa dau cu trafaletul atunci mi-a ramas culoarea din galeata dar de desupt s-a facut mov. oare trebuie sa "frec toti peretii cum as vopsii cu o pensula sa iasa culoarea dorita sau ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa uscare, culoarea se mai deschide. Probabil va trebui sa mai adaugi pigment. Vorbeste cu cei de la magazin, POATE stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este pigmentul bun, trebuie sa amesteci in galeata de cate ori inmoi trafaletul deoarece pigmentul se lasa la fund, ori....alti bani, alta chelutiala, mergi la un market unde iti alegi culoarea dorita iar vanzatorl stie ce sa faca, are acea masina care spune cat pigment trebuie, in cateva minute iti prepara imediat culoarea dorita, ai dat cu amorsa pe perete inainte sa dai cu vopsea? incearca sa dai de 2 ori cu amorsa

| LIN2010 a răspuns:

Acolo unde ai facut proba, daca ai mai adaugat un strat nu mai iese aceeasi nuanta ca restul, rezolvarea cred ca este in aplicarea unui strat suplimentar de vposea (mai putin pe acea portiune unde ai facut proba). Succes