| barcelonamessi a întrebat:

Am o intrebare:am niste pesti sanitari cand vreau sai vad seara aprind lumina dar ei se sperie si se ascund intr-o scoica ce problema au sau e rasa de intuneric raspuns va rog! pupp

Răspuns Câştigător
| magicianul19 a răspuns:

Dar tu nu ai o luminita deasupra acvariului? pesti iubesc de obicei lumina si au nevoie de lumine. nu mare dar au nevoie.

2 răspunsuri:
| IulianDep a răspuns:

Ii tii la intuneric si apoi aprinzi becul. Asta ii face sa se ascunda. Incearca sa aprinzi becul cand inca e lumina si nu cred ca vor reactiona la fel

| Gicone a răspuns:

Se sperie la miscari bruste de lumina sau oricealtceva. si tu patesti la fel cand dis de dimineata aprinzi lumina.