| o0DarKneSs0o a întrebat:

Tocmai ce mi-am luat si eu o camera web la 47 lei si am o problema cu ea. Seara cand vreau sa ma vad cu familia si aprind lumina in camera se vad niste puncte pe camera si nu stiu cum sa scap de ele. Mai jos aveti un exemplu:
http://i.imgur.com/9X1LMNW.jpg
PS: Ziua nu se vad acele puncte.
Cel mai bun raspuns primeste Funda.

1 răspuns:
| Der0z a răspuns:

Probabil, punctele acelea apar pentru că în camera ta este întuneric, iar ecranul face lumină, pentru că din imaginea ta se văd mai multe culori. Mai exact, problema poate să fie de la webcam, pentru că 47 de lei nu e așa de mult pentru un webcam. Îți sugerez să îți cumperi alta.
Mă gândeam și că e murdară, dar, așa cum am spus mai devreme, se văd culori diferite pe cameră.
O soluție ar mai fii să îți muți calculatorul de acolo și webcamul. Du-te in alta camera, in care e lumina mai puternica.
Sper ca te-am ajutat si sper sa se rezolve.